אודות - יניב רז

יניב רז הוא דמות מוכרת בלוס אנג'לס כמנטור בכל הקשור לאפשרויות השקעה בתחום הנדל״ן.

הסרטונים הקצרים והמרתקים שלו ברשתות החברתיות עוסקים בניהול פיננסי נכון, מוטיבציה וטיפים כלליים להתנהלות בחיים. כבר למעלה מעשור הוא מנהל את HML INVESTMENTS, חברה מצליחה דרכה הוא מסייע לאנשי עסקים רבים למצוא מימון להשקעות בתחום הנדל״ן. לקוחות רבים מגיעים אליו כדי להלוות כסף למטרת השקעה בפרוייקט הבא שלהם. רז, מצידו, בוחר אותם בקפידה; הוא רואה עצמו קודם כל כאיש עסקים אמין והגון שניתן לבטוח בו, וזה בדיוק מה שהוא מצפה מהלקוחות שלו.

רז נולד וגדל בקרית גת והגיע ללוס אנג’לס בסוף שנות ה-90. בהוויה שלו הוא בכלל היה מוזיקאי בתחום הרוק הכבד. בניו יורק הוא נכנס לסצנה של המטאל, בלוס אנג’לס הייתה לו להקת רוק איתה הופיע וניגן שנים ארוכות. במהלך צילומים לקליפ ל-MTV נפגש יניב עם בעלים של בנק מצליח בעיר, שהתרשם מהיכולות הוורבאלית והפילפליות הישראלית שלו והציע לו עבודה: “הוא אמר לי – אתה סיילזמן, אתה אוהב למכור, מה אתה מתעסק במוזיקה? אני זוכר איך הגעתי לבנק שלו עם שיער ארוך ומעיל עור. היה לי מאוד קשה אבל מה שהחזיק אותי זה שראיתי בעבודה בבנק את האור קצה המנהרה ליציבות”.

לתחום הנדל״ן המקומי רז נכנס בתחילת 2003. הוא המשיך וצבר נסיון בתחום הכספים ועבד גם בחברת הלוואות של ישראלים. בהמשך פתח חברה משלו עצמו. רז: ״יש הרבה אנשים טובים שצריכים כסף להשקיע בנדל״ן ולבנות. הם לא מצליחים להשיג את הכסף מהבנק אז אני משיג להם את הסכום שהם צריכים תוך יום-יומיים״. במהלך השנים הקים יניב את אחת מחברות ה׳הארד מאני׳ הגדולות באמריקה ואף כתב ספר-מדריך בנושא: “זה הספר היחידי בעולם שמלמד איך לעשות מה שאני עושה. אף אחד לא כתב ספר כזה כי אנשים לא רוצים לגלות את הסוד. יש הרבה אנשים עם כסף שלא יודעים איך להשקיע וכאן אני נכנס לתמונה, אני יכול להביא תשואה יפה לכסף שלהם בלי שהם יעשו כלום בעצם. אני מביא את הדיל, עושה את הניירת, את העבודה ודואג להגן על ההשקעה שלהם. אני מלווה בסכומים שמתחילים ב- 50 אלף דולר ועד 10 מיליון דולר וצפונה״.